توصيه مطلب
۰
 
سه پروژه بزرگ برق در ولایت کاپیسا به بهره برداری رسید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷

سه پروژه بزرگ برق به ارزش ۱۸.۵ میلیون یورو در ولایت کاپیسا با حضور دکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی و انجینیر علی احمد عثمانی؛ وزیر انرژی و آب و انجنیر امان الله غالب رئیس عمومی د افغانستان برشنا شرکت افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری آوا، این سه پروژه بزرگ انکشافی که شامل خطوط انتقال برق و سب استیشن می شود توسط کمپنی مشورتی انتی گریشن تحت نظارت وزارت انرژی و آب در ولایت کاپیسا به پایه اکمال رسیده است .

این پروژه ها شامل، تمدید لین ۱۱۰KV از بند نغلو کابل تا تپه احمد بیگ در ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا به طول ۴۴ کیلومتر، ساخت سب استیشن ۱۱۰/۲۰KV در تپه احمد بیگ ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا، شبکه های توزیعی برق ۲۰/۰.۴KV مرحله اول ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا می باشد.

با افتتاح این پروژه ها ۱۲۰۰۰ خانواده از انرژی برق بهره‌مند می شوند . که از این میان ۸۰۰۰ خانواده باشنده‌های ولسوالی نجراب و ۴۰۰۰ دیگر باشنده‌های ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا می‌باشند.

خط های انتقال ولتاژ برق قوی با درنظر داشت سب ستیشن گلبهار به ظرفیت ۳۲۰ میگاوات و تبه سرخ به ظرفیت ۳۲ میگاوات ولایات پروان ، کاپیسا ، پنجشیر و ولایات شرقی کشور را با منابع وارداتی و منابع آبی کشور وصل میکند.

قابل یاد آوری است که هزینه این پروژه ها ۱۸.۵ میلیون یورو بوده که ۱۵.۵ میلیون آن از سوی کشور فرانسه و ۳ میلیون از سوی دولت افغانستان پرداخت شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 148138