۳
توصيه مطلب
۰
 
جان کری در گفتگو با رئیس جمهور کرزی:
به تمام تعهدات خود درباره پروسه صلح افغانستان پایبند می باشیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ جوزا ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۲۱
پس از واکنش د مقامات کشورمان نسبت به نحوه ی گشایش دفتر طالبان در قطر، جان کری طی تماس تیلفونی با رئیس جمهور کرزی، گفت:به تمام تعهدات و ضمانت های که در رابطه به گشایش
دفتر طالبان به حکومت افغانستان داده است، جداً پابند می باشد.
 روز گذشته حامد کرزی در واکنش به استفاده ا بیرق طالبان و لوحه امارت اسلامی افغانستان در مراسم گشایش دفتر طالبان در  دوحه این مذاکرات را تحریم و اعلام کرد: افغانستان در این گفتگوها شرکت نمی کند.
به گزارش خبرگزاری آوا، دیشب رئیس جمهور اسلامی افغانستان با وزیر خارجه امریکا  طی یک تماس تیلفونی در مورد گشایش دفتر طالبان و انکشافات اخیر در این رابطه، صحبت کردند.
جان کری اطمینان داد که دولت قطر لوحه دفتر طالبان تحت نام امارت اسلامی افغانستان را برداشته است و دفتر متذکره تنها تحت عنوان دفتر طالبان به منظور انجام مذاکرات صلح می باشد. 
وزیر خارجه امریکا گفت که کشورش و دولت قطر در همین رابطه اعلامیه هایی صادر خواهند کرد.
جان کری تاکید کرد که کشورش به تمام تعهدات و ضمانت های که در رابطه به گشایش دفتر طالبان به حکومت افغانستان داده است، جداً پابند می باشد.
در مقابل حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در این تماس تیلفونی خاطر نشان کرد که واکنش ها در افغانستان در رابطه به چگونگی گشایش دفتر طالبان در قطر، شدیداً منفی بوده است.

رئیس جمهور کرزی از وزیر خارجه امریکا خواست که انکشافات تازه از جمله دور کردن لوحه تحت نام امارت اسلامی افغانستان باید به سطح بین المللی از طریق رسانه ها به طور گسترده انعکاس یابد.


Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 68445
 
 


احمد
۱۳۹۲-۰۳-۳۰ ۰۸:۳۷:۵۸
پس از دیدن واکنش مقامات افغانستان ابن تعهد را داده که به تمام تعهداتش در باره پروسه صلح پایبند می باشد که در ابن صورت هیچکس نمی تواند به آمریکای جنایتکار اعتماد کند چون با راه اندازی جنگ در کشور های مسلمان مردم را آواره کرده و آنها را به تباهی کشاندند اکنون هم خدا می داند چه نقشه ای شومی در سر داشته تا براحتی بتواند منابع زیرزمینی را غارت کند. (111776)
 
ندا
۱۳۹۲-۰۳-۳۰ ۱۰:۵۲:۰۹
امریکا فقط دنبال منافع خود می باشد و تمام و اینکه این قول ها را داده همه کشک است ! (111795)
 
جمیله
۱۳۹۲-۰۳-۳۰ ۱۲:۴۸:۴۲
آیا می توان به آمریکا اعتماد کرد؟ این را بعید می دانم. (111809)