دربارهء ما
درباره خبرگزاری صدای افغان (آوا)', 'خبرگزاری صدای افغان(آوا) اولین رسانه‌ای از این دست است که پس از سقوط طالبان و برسرکار آمدن حاکمیت جدید، به صورت غیردولتی تأسیس گردیده است. اگرچه دست اندرکاران این خبرگزاری را سابقه بس طولانی در کار خبری است چنانچه ازسال 1371 با تأسیس خبرگزاری تبیان اولین بار پا درعرصه کار رسانه‌ای می‌گذارند اما خبرگزاری صدای افغان(آوا) در ادامه همان کار ولی جدی و حرفه‌ای‌تر در26 حوت سال 1380 توسط سیدعیسی حسینی مزاری درشهر کابل تأسیس می‌گردد.

این خبرگزاری که ریاست آن را نیز آقای سیدعیسی حسینی مزاری به عهده دارد فعلا در افغانستان به عنوان یکی ازخبرگزاری‌های مهم و اثرگذار، فعال بوده و تمام برنامه‌های خبری آن از طریق دفتر مرکزی در کابل هدایت می‌گردد. اخبار داخلی علاوه از دفتر مرکزی کابل از طریق دفاتر پنج‌گانه هرات، مزارشریف، بامیان، جلال آباد و قندهار تأمین می‌گردد. این دفاتر که هرکدام در ولایت‌های مهم کشور مستقرمی‌باشند ولایات اطراف خود را به عنوان یک زون تحت پوشش خبری قرار می‌دهند. خبرنگاران این خبرگزاری در دیگر ولایت‌ها اخبار خود را به دفتر زون خود ارائه داده و دفاتر زون با دفتر مرکزی در ارتباط می‌باشند.

خبرگزاری صدای افغان(آوا) باز هم اولین رسانه افغانی است که درخارج، دفتر نمایندگی داشته و بخش مهم اخبار خارجی خود را از طریق نمایندگی در ایران در شهرهای مشهد و تهران به دست می‌آورد. همکاران ما در سطح اروپا و آمریکا هم در تامین اخبار خارجی همکاری فعال با خبرگزاری صدای افغان(آوا) دارند. نمایندگی پاکستان، شهر پیشاور علاوه بر اینکه اخبار پاکستان و ماحول راپوشش می‌دهد مطالب مربوط به افغانستان را نیز ترصد و گزارش می‌نماید. این خبرگزاری به زودی نمایندگی ‌هایی در دیگر کشورهای خارجی تأسیس می‌نماید.
انشالله


کاربران محترم درصورت نیاز می‌توانند با رئيس خبرگزاری صدای افغان(آوا) با آدرس ذیل در تماس شوند:

افغانستان، کابل: 0093700275828
ایران ، مشهدمقدس : 00989151161527
ايميل: avapress@gmail.com
info@avapress.com
پربازدیدترین